Kapcsolat: striker@striker.hu

Legújabb tartalmak

Jelenlegi hely

Hibaüzenet

Notice: Undefined offset: 1 counter_get_browser() függvényben (/web/striker/domains/www.striker.hu/html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc 70 sor).

NAPLÓ - 1977. szeptember 4-5.

(A Napló további részei a keresőablakba naplo szót írva és a keresésre kattintva megjelennek.) 

 

 

 

NAPLÓ

 

"London, Chrisnél             Szeptember 4‑5 között 0h30‑­kor

 

Első éjszakám itt.

Saját szobám van és galérián alszom 2 méter magasan, felettem egy méterre a plafon, körülöttem a könyveim, már elég sok, meg az írásaim, amik lassacskán szaporodnak.

 

Ilyen jó helyen talán még nem laktam. Most láttam Chris első filmjét ami kb. 20 per­ces. Ahogy elhagyta Londont és egy sátorban letelepedett a feleségével és a kislányával Írország­ban. Gyönyörű film, Pink Floyd zenével. Sok kép hasonló a mie­inkhez, a víz, a fák, az ásó, a falevelek, a köd, a kő, a kisgyerek – egész sor hasonló­ság, csak ezek szeb­bek.

 

És megdöbbentő a második jelentés azonossága. Az első, a hely megkeresése azonos, a második pedig a másik, aki ott ül Chris filmjében a naplementénél és aki nem ül ott az én padomon – hát még ezt is meg kell találnom – a megfelelő hely és a megfelelő pár, talán ennyi az egész.

 

Remélem, jó úton vagyok.

Jó éjszakát!"

 

 

 

----------------------------------------------------
 

 

- Ezek szerint filmeket is csinált – szólt hátra Paulnak a lány.

- Tessék? – kérdezett vissza a srác, aki ezúttal kicsit erősített a vezérlőfotelek mögött.

- Azt mondom filmeket is csinált! – mondta Édua, és máris pörögtek ujjai a klaviatúrán a keresőben. – Csak tudnám, mivel keressek rá.

- Na várj! – húzódott mellé Paul – Ebben jó vagyok. Mutasd a szöveget!

 

A fiú gyorsan bemásolta a keresőszavakat: „víz, fák, ásó, falevelek, köd, kő, kisgyerek, Pink Floyd, pad”.

 

- A Pink Floydot nem a saját filmjéről írta – figyelmeztette a lány.

- Mindegy, ugyanaz a kor, és lefogadom, hogy valamelyik filmjükhöz használtak azt is.

 

Azt mind a ketten tudták, hogy a kereső a szavakat kérésre „lefordította” képelemekre egy tárgy-felismerő alprogram segítségével. Garmadával jöttek be az 1970-es évek amatőrfilmjei a képernyőre – Pink Floyd zenére dögivel.

 

- Várj csak, mit mondtál, milyen nyelven írta az a fazon eredetileg a naplóját? Mert ezzel a lefordított szókészlettel nem megyek semmire, angolul ez így megtalálhatatlan. Szóval? – nézett rá kérdőn Paul.

- Magyarul – felelte a lány.

- Hmm. És tudsz nekem valami magyar szót mondani, amit a feliratokba be szoktak rakni?

 

Édua tanácstalan volt.

 

- Várj, tudok jobbat! – mondta Paul és máris rákeresett a magyar ABC-re. – Sok nyelvben vannak speciális betűk, hátha ebben is akad. Látod, ugye?

 

Paul rámutatott a hosszú ékezetes magánhangzókra a képernyőn megjelenő betűsorból – és máris bemásolta őket a már kapott filmhalmaz keresőjébe.

 

- Na látod! – bökött rá büszkén a képernyőre. – Az „197*, víz, fák, falevelek, köd, kő, kisgyerek, Pink Floyd, pad + ékezetes magánhangzó” halmaz csak egyetlen találatot hozott ki.

- Touché! Zseni vagy, bajnokom – mondta a lány – megnézzük? Jaj, bolond!

 

Mert a fiú csak jól megpörgette a pilótaszékben Éduát, és már ott se volt. A lány lefékezte magát és kicsit helyresimította szétlibbent hajtincseit. Megigazította a pólóját is, és rákattintott a film elején arra a bizonyos megtalált, ékezetes címszó-linkre, ami úgy nézett ki, hogy „VÁROS”, és elkezdte nézni a filmet.
 

- Na – mondta magának elégedetten – most már a nevét is tudom.